Wynajem samochodu na wakacje

Wynajem samochodu na wakacje

Wakacje dla większości osób są wspaniałym momentem na to, aby odpocząć od codziennych obowiązków i systematycznej pracy. Wolny czas pozwala nam naładować baterie, ale również zwiedzać nowe miejscowości. W podróż możemy udać się samolotem, pociągiem lub autem i najbardziej komfortowe jest to trzecie rozwiązanie, ponieważ wtedy nie musimy się dostosowywać do konkretnej godziny transportu. Lepiej pojechać na urlop swoim pojazdem czy zdecydować się na wynajem samochodu na wakacje? 

Na wakacje własnym autem czy z wypożyczalni?

W naszym kraju wynajem samochodu na wakacje z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Polacy stają się coraz bardziej zamożni, dlatego też w wielu z nich może sobie pozwolić na luksus, czyli wynajęcie nowoczesnego i komfortowego pojazdu na urlop. 

Kiedyś z takich ofert korzystali wyłącznie bogaci klienci, natomiast w obecnych czasach samochód z wypożyczalni może wynająć każdy. Nie są to jakieś bardzo drogie koszty, ponieważ za kompaktowy model zapłacimy w granicach od 70 do 100 zł za dobę. Decydując się na wynajem z góry na kilka dni, będziemy mogli liczyć również na dodatkowe zniżki. 

Kiedy warto wynająć samochód na wakacje?

Wynajem auta na wakacje to najlepsze rozwiązanie dla rodzin wyjeżdżających z małymi dziećmi. W takich właśnie sytuacjach ważna jest niezależność oraz mobilność. Ponadto szczególnie istotne jest bezpieczeństwo dla wszystkich podróżujących, ale również wygoda i komfort kierowania samochodem. 

Zawsze, gdy planujemy wyjazd wakacyjny, powinniśmy zdecydować się na wynajęcie auta z klimatyzacją. Dodatkowym udogodnieniem może być pojazd z automatyczną skrzynią biegów. Jeżeli chodzi o dodatkowe wyposażenie, to warto postawić na model z komputerem pokładowym, tempomatem, czujnikami parkowania, czy nawet systemem multimedialnym. 

Żeby wypożyczyć samochód, wystarczy mieć ukończone 21 lat, posiadać prawo jazdy a w niektórych przypadkach dodatkowo wymagana jest karta kredytowa lub debetowa, na której zostanie zabezpieczona kaucja. Dla najbardziej wymagających klientów wypożyczalnie oferują wynajem samochodu na wakacje z kierowcą.