Trening EMS – czym jest?

Trening EMS – czym jest?

Trening EMS to rodzaj aktywności fizycznej, która staje się coraz bardziej popularna. Wykorzystywany jest nie tylko na siłowniach, ale też w gabinetach fizjoterapeutów czy salonach odnowy biologicznej. Pozytywnie wpływa na sylwetkę, a także na regenerację organizmu.

Na czym polega trening EMS?

Trening EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation polega na elektrostymulacji mięśni w trakcie aktywności fizycznej. Do ćwiczeń wykorzystywana jest nowoczesna technologia, dlatego podczas treningu należy założyć specjalny strój, który wyposażony jest w elektrody. Jest to kombinezon lub kamizelka. Cały proces odbywa się pod okiem trenera. Natomiast przed przystąpieniem do ćwiczeń konieczne jest wykonanie badań w podstawowym zakresie. Tylko w przypadku pozytywnego wyniku, można przystąpić do treningu EMS. Nie różni się on niczym od podstawowych ćwiczeń, poza tym, że należy mieć na sobie strój z elektrodami.

Trening EMS – jakie daje korzyści?

Trening EMS przynosi wiele korzyści, których jest zdecydowanie więcej, niż wad. Przede wszystkim zauważalne są rezultaty już po 4-6 tygodniach. 20-minutowy trening z wykorzystaniem EMS można porównać do 3-godzinnych klasycznych ćwiczeń. Podczas sesji treningowych spalanie tłuszczu następuje znacznie szybciej, niż w przypadku treningu bez wykorzystania EMS. Aktywność jest wykonywana w obecności i pod opieką trenera, dlatego też podczas niej nie ma ryzyka wystąpienia kontuzji czy urazu. Dodatkowymi zaletami jest poprawa samopoczucia, wydolności organizmu, ujędrnienie skóry, rozładowanie stresu, a nawet nabranie pewności siebie.

Trening EMS jest dobrą formą aktywności fizycznej, dzięki której można w przeciągu zaledwie kilku tygodni pozbyć się nadmiarowych kilogramów. To doskonała alternatywa dla standardowego treningu, dzięki któremu można uzyskać szybkie efekty. Nie trzeba również martwić się wyrządzeniem sobie krzywdy, ponieważ trening EMS prowadzi trener, który jest odpowiednio wykwalifikowany w tej metodzie aktywności. Dzięki ćwiczeniom można nie tylko zadbać o właściwe utrzymanie wagi, ale również o swoje ogólne samopoczucie.