Roleta dzień-noc – dlaczego to dobry wybór 

Roleta dzień-noc – dlaczego to dobry wybór 

Roleta dzień-noc charakteryzują się większą swobodą w osłanianiu okna, niż tradycyjne rolety. Złożone są z dwóch warstw materiału nawiniętych na rolkę, których ułożeniem można sterować za pomocą sznurka do regulacji. Rolety mają oryginalny design zapewniony przez poziome pasy, złożone naprzemiennie z nieprzezroczystego i prześwitującego materiału. Dlaczego ten typ zasłon okiennych warto mieć w swoim domu?  

Regulacja dostępu światła

Podstawową zaletą rolet dzień-noc jest możliwość regulowania ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Wszystko za sprawą dwóch warstw materiału, których położenie można zmieniać według preferencji. W czasie dnia roleta może być ustawiona na prześwitujące fragmenty tkaniny. Wówczas do wnętrza przedostanie się wybrana ilość światła, a okno będzie w tym samym czasie osłonięte przed wzrokiem obserwatorów z zewnątrz. Wieczorem i w nocy można całkowicie zasłonić szybę, sprawiając tym samym, że w środku zapanuje ciemność. Rolety dzień-noc dają więc dużą swobodę w kwestii oświetlenia pokoju światłem dziennym. Możliwe jest całkowite zasłonięcie lub odsłonięcie okna, a także wpuszczenie do środka jedynie niewielkiej ilości światła. 

Roleta dzień-noc do niemal każdego wnętrza

Ten typ zasłon okiennych nadaje się do montażu na niemal każdym oknie. Producenci umożliwiają zamawianie rolet dzień-noc na wymiar, przez co łatwo je dopasować precyzyjnie do ramy okiennej. Oprócz tego na uwagę zasługują walory dekoracyjne. Ze względu na swoje przeznaczenie i wygląd, roleta dzień-noc pasuje do niemal każdego wnętrza. Sprawdzi się jako dekoracja okna w salonie, sypialni pokoju dziennym i dziecięcym. Przez wielu jest także wybierana jako roleta do kuchni, zwłaszcza gdy okno wystawione jest na stronę południową lub narażone na wzrok ciekawskich. Do wyboru jest wiele wariantów kolorystycznych zasłony. Można więc stworzyć z niej dekorację spójną z pozostałymi elementami wystroju wnętrza. 

Wybór rolety dzień-noc ma wiele atutów. Oprócz aspektów wizualnych, do zalet doliczyć należy także praktyczne walory tego rozwiązania. Dzięki rolecie dzień-noc możliwe jest swobodne regulowanie dostępu światła do pomieszczenia, czego nie proponują tradycyjne rolety.