Jak przedłużyć opaleniznę

Jak przedłużyć opaleniznę

Piękna, złocista opalenizna, to ulotne wspomnienie wakacyjnego wypoczynku. Jednak opalenizna ma to do siebie, że bardzo szybko znika. Na szczęście istnieją proste sposoby żeby przedłużyć jej trwałość.

Jak długo opalenizna utrzymuje się na naszym ciele?

Złocisty kolor naszej skóry blednie już po miesiącu, a po trzech miesiącach opalenizna całkowicie znika…. Oczywiście musimy też wziąć pod uwagę indywidualne cechy każdej osoby. Jeśli mamy śniadą skórę, to prawdopodobnie będziemy bardzo szybko się opalać i długo cieszyć się złocistą barwą naszej skóry.

Jak przedłużyć opaleniznę?

Nasza skóra po urlopie bardzo często jest przesuszona. Wpływ na to mają promienie słoneczne, a także woda w morzu czy basenie. Dlatego powinniśmy zawsze zadbać o odpowiednie nawilżenie naszej skóry. Jednak zanim nałożymy na ciało balsam czy nawilżające masło musimy wykonać peeling. Kosmetyk ten bardzo dobrze złuszczy martwy naskórek. Po takim zabiegu naszą skóra będzie zdecydowanie bardziej miękka. Lepiej wchłonie wszystkie produkty pielęgnacyjne .
Jednak musimy się liczyć w tym, że opalenizna w końcu zniknie. Na szczęście w bardzo łatwy sposób możemy sprawić żeby wróciła. Wystarczy nałożyć na skórę balsam brązujący bądź samoopalacz. Ten pierwszy kosmetyk działa delikatniej. Dlatego warto ich używać jeśli nie mamy doświadczenia w nakładaniu samoopalaczy.

Opalenizna prosto z warzywniaka

Warto też postawić na odpowiednią dietę. Beta – karoten, czyli witamina A jest substancją, która pomoże utrwalić złocisty kolor naszej skóry. Witamina A wspomaga produkcję naturalnego pigmentu w naszej skórze, dodatkowo jest też silnym antyoksydantem.  Co to znaczy? Witamina A neutralizuje działanie wolnych rodników, a te ostatnie przyspieszają starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek.
Gdzie znajdziemy witaminę A na pewno w suplementach diety. Jednak możemy też sięgnąć po owoce i warzywa. Sporo witaminy A znajdziemy między innymi w marchewce, pomidorach, papryce, brzoskwiniach, a także w zielonych warzywach liściastych.