Co warto zwiedzić w Warszawie w weekend

Co warto zwiedzić w Warszawie w weekend

Warszawa to wspaniałe miasto, pełne najróżniejszych atrakcji. Gdy wybierasz się tam na krótki czas, warto odwiedzić najważniejsze miejsca. W tym artykule podpowiemy Ci, jakie miejsca warto zobaczyć w stolicy, jeśli wybierasz się do niej na weekend.

Stare Miasto

Warszawskie Stare Miasto niezmiennie zachwyca swoim pięknem. Barwne kamienice przyciągają wzrok. Całość robi naprawdę wielkie wrażenie. Nie bez powodu Stare Miasto w Warszawie zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto się tam wybrać i odwiedzić jedną z licznych restauracji czy kafejek. Klimat tego miejsca pozostanie w Twej pamięci na długo.

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe w Warszawie to jedno z największych i najciekawszych muzeów w Polsce. Zbiory są naprawdę imponujące. Każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Muzeum zawiera m.in. zbiory sztuki starożytnej, średniowiecznej czy XX-wiecznej.
Jeśli ktoś interesuje się malarstwem polskim, obowiązkowo musi odwiedzić Muzeum Narodowe w Warszawie – obrazy Malczewskiego czy Witkacego z pewnością go zachwycą. W tym muzeum odbywa się też wiele interesujących wystaw czasowych, jest duża szansa, że na jakąś trafisz.

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie to socrealistyczna wizytówka stolicy. Z pewnością będąc w Warszawie warto go odwiedzić i wykupić możliwość dokładnego zwiedzenia PKiN, który mieści w sobie wiele wyjątkowych przestrzeni. Można również wybrać się na taras widokowy i podziwiać stolicę z wysokości. W PKiN mieszczą się muzea i teatry, m.in. Teatr Dramatyczny. Z pewnością warto ukulturalnić się i pójść na jeden z ich spektaklów – będzie to niezapomniany wieczór.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego to obowiązkowy punkt programu zwłaszcza dla miłośników historii. Można tam zobaczyć archiwalne zdjęcia i filmy, obrazujące Warszawę. Muzeum jest zrobione w nowoczesnym stylu. Dzięki temu nawet bardzo młode osoby mogą zainteresować się losami powstańców warszawskich. Warto się tam wybrać, by uczcić pamięć powstańców i poznać lepiej XX-wieczną historię stolicy.