Fundacja 2 plus 4

Fundacja 2 plus 4 została utworzona w listopadzie 2009 roku przez grupę ludzi dobrej woli. Zakres działania Fundacji obejmuje Wrocław i Dolny Śląsk. Wszystkie osoby zaangażowanie w działalność Fundacji są wolontariuszami; wszelki dochód jest przeznaczany na zakup karmy, niezbędne psie akcesoria oraz transport psów do ich nowych domów (jeśli znajdują sie one poza Wrocławiem).

 

Problematykę bezdomności zwierząt oraz złego czy nieodpowiedzialnego ich traktowania staramy się minimalizować poprzez długoterminowe przedsięwzięcia, np. Program Edukacyjny PSIAKI - PRZEDSZKOLAKI, PSIAKI - UCZNIAKI, propagowanie idei kastracji/sterylizacji zwierząt nierasowych, rozpowszechnianie konieczności szkoleń, socjalizacji psów oraz aktywnego wypoczynku z psem, np. poprzez prowadzenie Klubu Psich Sportów.

 

- Prowadzimy pośrednictwo w adopcji, polegające na profesjonalnym doborze człowiek - pies, tym samym zapobiegając nieodpowiednim wyborom zwierząt, kierowanych np. tylko kolorem umaszczenia, sentymentami czy innymi nieracjonalnymi potrzebami.

 

- Wspieramy domy, które adoptowały nasze psy poradami szkoleniowca, behawiorystki, fundacyjnego lek.wet. oraz wolontariuszy, zaangażowanych w opiekę nad danym psem.

 

- Prowadzimy domy tymczasowe, w których schronienie znajdują zwierzęta wymagające natychmiastowego zabrania ze schronisk, lub te które udało nam się uchronić przed tym przykrym przeżyciem.

 

Nieustająco poszukujemy samodzielnych zaangażowanych wolontariuszy, oraz innych współpracowników którzy na zasadach wolontariatu zajęliby się aktualizacją naszej strony www., pozyskiwaniem sponsorów, grafików, PR-owców, lek.wet oraz wszystkich tych, którzy w ramach działania Fundacji chcieliby wraz z nami uratować choćby jednego psa.


Cele fundacji

Głównym celem Fundacji jest udzielanie pomocy psom przebywającym obecnie w schroniskach dla bezdomnych zwierząt, pochodzącym z interwencji, niechcianym, często mającym za sobą ciężkie przeżycia i/lub sprawiającym problemy behawioralne. Każdemu psu pragniemy znaleźć nowy dom, w którym mógłby godnie żyć, być kochanym i stać się prawdziwym członkiem rodziny. Zwiększamy szansę na adopcję poprzez poznanie psa, socjalizację i bezpłatne szkolenia.

 

Dzięki naszemu działaniu psy, które miały niewielkie szanse na adopcję ze względu na traumatyczne przeżycia i problemy behawioralne mają szanse na nowe, szczęśliwe życie. Służymy pomocą wszystkim, którzy wyciągną przyjazną dłoń w kierunku bezdomnych zwierząt. Pomoc psom porzuconym, niechcianym, mającym za sobą ciężkie przeżycia. Przełamanie opinii, że adopcja psa ze schroniska to duże ryzyko oraz częste problemy z wychowaniem psa. Zmiana obrazu adopcji psów i kotów poprzez edukację społeczeństwa, m.in. podczas imprez plenerowych, organizację warsztatów dla dzieci i działalność w schronisku. Propagowanie mądrej postawy i świadomego posiadania psa, np. sprzątanie po psie, sterylizacja/kastracja zwierząt niehodowlanych. Promocja aktywnego wypoczynku z psem (sporty kynologiczne: agility, posłuszeństwo, frisbee itp.)

 

Schemat działania: - Czworonoga umieszczamy w domu tymczasowym u jednego z naszych wolontariuszy. W trakcie tego pobytu pies jest socjalizowany i szkolony przez behawiorystów i trenerów. W tym czasie staramy się jak najlepiej poznać psa, np. jak reaguje na dzieci, czy mógłby mieszkać z kotem, czy potrzebuje dużo ruchu i uwagi itp. Kiedy wraz z opiekunem uznamy, że jest on gotowy do adopcji uruchamiamy program adopcyjny. Wolontariuszom, dającym dom tymczasowy zapewniamy wyżywienie psa i usługi weterynaryjne w okresie poszukiwania domu ostatecznego

Dane teleadresowe

Fundacja 2 plus 4

  • ul. Sienkiewicza 40
  • 50-335 Wrocław
  • tel. 694-795-026